wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Opatrunki na Oparzenia » Opatrunki Water-Jel
Kategorie
Kontakt
 • MedBon - Sklep Medyczny
  NIP: 7773325363
 • E-mail:sklep@medbon.pl
 • Telefon783 578 128
  883 113 112
 • Fax61 648 26 10
 • Godziny działania sklepupn–pt: 8:00–16:00
  online: 24h
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Opatrunki Water-Jel

Opatrunki Water-Jel - opatrunki hydrożelowe mają na celu zarówno zabezpieczenie rany – w przypadku oparzeń oraz naruszenia ciągłości powłok skórnych – jak i schłodzenie danej powierzchni. Dzięki swoim specyficznym właściwościom nie tylko odseparowują miejsce urazu od otoczenia, chroniąc przed kolejnymi powikłaniami i zanieczyszczeniem, ale także, poprzez obniżenie temperatury, zmniejszają obrzęk i przyspieszają proces regeneracji.
To tak zwane opatrunki „aktywne”, ponieważ realnie „działają” na ranę. Są nieocenioną pomocą tam, gdzie wymagane jest szybkie działanie odkażające i zabezpieczające. Ponadto, ze względu na fakt, iż potrafią redukować obrzęk i ból, pozwalają ograniczyć użycie środków farmakologicznych, które często mogą mieć działania niepożądane.
W sklepie MedBon.pl oferujemy opatrunki schładzające w różnych rozmiarach i w każdej ilości. Nasz asortyment obejmuje zarówno opatrunki punktowe, w formie „plastrów”, jak i te przeznaczone na większe powierzchnie, m.in. na dłonie, twarz i plecy. Oferujemy zarówno opatrunki niewielkich rozmiarów, mierzące od kilku centymetrów, do ponad pół metra szerokości.
W naszych zasobach dostępny jest także koce hydrożelowe w wymiarach 91/76 i 183/152 cm, umieszczone w specjalnych kanistrach, która pozwalają przykryć duże powłoki skórne, np. plecy lub klatkę piersiową poszkodowanego.
Opatrunki schładzające są na wyposażeniu większości służb ratunkowych, stosuje je w szczególności pogotowie ratunkowe i straż pożarna. Powinny się jednak znajdować wszędzie tam, gdzie ludzie, np. pracownicy, mają kontakt z wysokimi temperaturami i ogniem (np. w hutach).
Opatrunki hydrożelowe są łatwe do nakładania, wytrzymałe, a zarazem proste w usuwaniu (wystarczy zmyć je pod bieżącą wodą), z powodzeniem mogą być stosowane również w domowych warunkach. Dobrze jest wyposażyć się w nie tak na wypadek podróży. Mogą być stosowane także w przypadku oparzeń słonecznych, stłuczeń, otarć o ran ciętych. Ich działanie się wówczas nie zmieni.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Copyright © 2009–2020 MedBon.pl