wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Opatrunki Hemostatyczne
Kategorie
Kontakt
 • MedBon - Sklep Medyczny
  NIP: 7773325363
 • E-mail:sklep@medbon.pl
 • Telefon783 578 128
  883 113 112
 • Fax61 648 26 10
 • Godziny działania sklepupn–pt: 8:00–16:00
  online: 24h
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Opatrunki Hemostatyczne

Opatrunki homeostatyczne wykorzystywane są do szybkiego tamowania krwotoków i ofiar wypadków. Pozwalają zasklepić tymczasowo ranę w ciągu kilku minut.
Opatrunki tego typu składają się z gazy z plastrem (np. opatrunki GuardCare, Celox Gauze) – do mocowania jej na ciele ofiary,  a także specjalnego podkładu chłonnego zawierającego substancje wiążące (np. chitosan, jak w przypadku CELOX Gauze Z-FOLD) krew. Ów środek chemiczny, gdy tylko zetknie się z ludzkim osoczem, sprawia, że w miejscu styku krew krzepnie w ciągu 2-3 minut, co sprawia, że pojawia się trwały, mocny strup, tamujący tymczasowo krwawienie.
Niektóre z opatrunków homeostatycznych dostępne są także w formie granulatu, którym posypuje się ranę (ma zastosowanie także w krwotokach wewnętrznych). Koagulanty działają momentalnie, tworząc skrzep tamujący. Tego typu środki mogą być stosowane nawet (a może zwłaszcza) w przypadku przerwania głównych arterii ludzkiego krwiobiegu, takich jak tętnice i większe żyły.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Copyright © 2009–2020 MedBon.pl