wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kołnierze Ortopedyczne
Kategorie
Kontakt
 • MedBon - Sklep Medyczny
  NIP: 7773325363
 • E-mail:sklep@medbon.pl
 • Telefon783 578 128
  883 113 112
 • Fax61 648 26 10
 • Godziny działania sklepupn–pt: 8:00–16:00
  online: 24h
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kołnierze Ortopedyczne

Kołnierze Ortopedyczne, kołnierz ortopedyczny to specjalny rodzaj ortezy, przeznaczony do stabilizacji i unieruchamiania szyjnego odcinka kręgosłupa. Ma za zadanie chronić kości i rdzeń kręgowy przed dalszymi urazami, zarówno w czasie przebywania w szpitalu (jeśli chory musi tam pozostać), jak i poza nim. Często bywa ortezą, z którą można „normalnie” funkcjonować przez cały czas trwania terapii.
W zależności od zaleceń lekarza (lub możliwości placówki medycznej), może być wykonany ze specjalnej pianki, umożliwiającej delikatne ruchy, lub sztywnego tworzywa, które trwale (choć na jakiś czas) unieruchamia daną część kręgosłupa. Wszystko po to, by usprawnić proces regeneracji i zapobiec nadmiernej ruchliwości pacjenta.
Stosowany bywa  przede wszystkim w leczeniu poważnych urazów odcinka szyjnego, pojawiających się zarówno w wyniku wypadków komunikacyjnych (najczęstszy powód) jak i kontuzji sportowych. Może być także zalecany w przypadku podejrzenia wystąpienia lub prawdopodobieństwa pojawiania się urazu, np. gdy naciągnie się mięśnie, długo pracuje w niewygodnej pozycji, co skutkuje długotrwałym bólem, skurczem lub niespotykaną sztywnością mięśni. Zaniedbanie tego typu objawów może być tragiczne w skutkach.
W Sklepie MedBon.pl oferujemy naszym klientom zarówno kołnierze dla osób dorosłych (m.in. kołnierz ortopedyczny Patriot, kołnierz ortopedyczny Stifneck Select), jak i te przeznaczone dla dzieci i niemowląt (Ambu Redi Ace Mini).
Nasza oferta obejmuje kołnierze wykonane ze specjalnej pianki amortyzacyjnej oraz wykonane z trwalszych, sztywnych materiałów. Ponadto, posiadamy kołnierze ratunkowe, wykorzystywane w karetkach pogotowia i w ratownictwie górskim (i wodnym), a także kołnierze składane, które stanowią często elementy apteczek samochodowych i wypraw turystycznych.
Wszystkie produkty w tej kategorii, dostępne w ofercie naszego sklepu, posiadają stosowne certyfikaty medyczne i z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno przez służby ratownicze, szpitale, instruktorów jak i osoby prywatne.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Copyright © 2009–2020 MedBon.pl